Text/HTML

Naše učenice Dunja Reljanović, Mirta Rustja, Vanessa Krnić i Nika Petrović, uz pratnju prof. Mije Barbalić, sudjelovale su u Poreču na državnom prvenstvu školskih sportskih društava u stolnom tenisu. Djevojke su se plasirale na državno prvenstvo pobjedom nad Srednjom školom dr. Antuna Barca Crikvenica i Prve sušačke hrvatske gimnazije.

 

U petak  21.travnja oko 20 sati otvoreno je prvenstvo. Prvo su se predstavile škole iz svih županija. Sveukupno su u ženskoj konkurenciji sudjelovale 24 srednje škole. Naše su djevojke bile u grupi sa Športskom gimnazijom iz Zagreba i s Tehničkom školom iz Požege. Protiv Športske gimnazije iz Zagreba, nažalost, izgubile su 3:0 u setovima. No, nisu odustale te su s 3:0 nadjačale Tehničku školu iz Požege. Ipak, to nije bilo dovoljno za prolazak u četvrtfinale.


Na kraju natjecanja, naše učenice se proglašene 9. najboljom ekipom na natjecanju. Bio je ovo uspjeh za našu školu, a pogotovo za naše stolnotenisačice. 
 

Nika Petrović